Yıkıntı Hurdası

yikinti

Yıkıntı Hurdası, birçok farklı atığın değerlendirilmesi, geri dönüşüme uygun olanların toplanması ve daha büyük endüstrilere aktarılmasında hurda işletmeciliğinin ana işidir. Bu geri dönüşüme uygun atıkları ayrıştırarak bizim gibi hurdacılık yapan sektör çalışanlarına ve sonrasında ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Sektörde birçok hurda çeşidi farklı fiyatlarda değerlendirilmektedir. Hurdaya dâhil olan yıkıntı hurda fiyatları, diğer hurda türleri gibi yıllık enflasyona göre belirlenmektedir.

Hurda işi yapanlar bilir ki toplanan her atık öncelikle değerlendirilebilecek bir atık olmalıdır. Özellikle kış aylarında inşaat sektörlerinin başlaması ve bu bağlamda inşaat hurdalarının ortaya çıkmasıyla birlikte Yıkıntı Hurdası meydana gelmektedir. Yapılan kırım, döküm, inşaat ve tadilat gibi işlemlerde ortaya her daim hurda atık metaller çıkmaktadır. Gebze Hurdacısı olarak yıkıntı hurdalarınızı itina ile alıyoruz.

Bazı hurda satıcıları iş karşılığında hurda satın alır. Özellikle inşaat artıkları gibi. Çöpten toplanan hurdalar ve diğer yöntemlerle alınan hurdalar firmamız tarafından satıcıya nakit olarak ödenir. Hurda sektöründe yer alan firmamız kendi personeli ve araçları ile bulunduğu yerden hurda alımı yapabilmektedir. Gebze Hurda, sosyal çevreye duyarlı, hizmette güvenilir ve iş güvenliği kriterleri açısından hurda alımlarında en iyi fiyatlandırmayı yapmaktadır. Firmamız hırsızlık ve çalıntı hurda almayarak güvenli ve dikkatli hizmet vermektedir.

Yıkıntı Hurdası Çeşitleri ve Türleri

Gebze Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında birçok başarılı yıkım çalışmasına imza atan firmamız, atık olarak ortaya çıkan yıkım hurdalarını almaktadır. Gebze’de ve Darıca, Tuzla, Pendik,  Şekerpınar, Çayırova ve Dilovası Yıkım Hurda konusunda başlıca hizmet verdiğimiz bölgeler arasında yer almaktadır.

İnşaat yıkımlarında başlıca olarak; birçok fabrika yıkımı, öğrenci yurdu yıkımı, kurs binası yıkımı, işyeri yıkımı, otopark yıkımı, inşaat yıkımı ve çeşitli bina yıkımları gibi durumlarda çıkan atık metaller, hurdalar ve demirlerinizi istisnasız uygun fiyat garantimiz ile alıyoruz. Hem alıcı zarar etmemiş hem de satıcı zarar etmemiş olarak müşteri memnuniyetimizi üst seviyelerde tutuyoruz.

Yıkıntı Hurda Alım Satım

Yıkıntı Hurda Alım Satım, Yıkıntı Hurda endüstrisinin tek bir amacı vardır. Bu amaç ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. Yıkıntı Hurdaya çıkarmanın ülke ekonomisine faydaları,

Yıkıntı Hurda artıkları ekonomiye kazandırılırsa ülke ekonomisinde büyük kazançlara sebebiyet vermektedir. Bu sayede hem alıcı inşaat firmaları tekrardan sağlam ürünleri kullanarak döngü içerisinde sağlıklı hizmet almış olurlar. Elektronik ve elektrik malzemelerinin yurt dışından ithalatı azaltılır. Bu alanda dışa bağımlı bir ekonomimiz olduğu için ithalat ne kadar az olursa ülke ekonomisi o kadar çok kazanıyor.

 • Yer altı ve yer üstü zenginlikleri gelecek nesillere yetecektir.
 • Çevre kirliliğini önler.
 • Ekonomiye kazandırılan her hurda ürün %70 tasarruf sağlar.
 • Bu sektörde istihdam sağlanarak işsizlik oranı azalmaktadır.

Özellikle Yıkıntı Hurdası bölgesinden bizleri aramanız durumunda sizlere daha sağlıklı hizmet verebiliriz. Bu bağlamda bilgi eksikliğiniz var ise bizlere cayirovageridosunusum.com sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gebze Hurda, tüm ilçelerinden inşaat hurdası, demir hurdası, bakır hurdası, alüminyum hurdası ve çeşitli hurdalar alıyoruz. Hurdalarınızı yüksek fiyat tarifesi ile değerlendirirken, ödemelerinizi de anında nakit olarak yapıyoruz.

Müşterilerimizin yoğun talepleri doğrultusunda özellikle fabrika demontaj ve fabrika hurdalarının alımında hurda paketleme ve hurda pres araçlarımızla hizmetinizdeyiz. Fabrika ve işletme sahipleri, hurda toplarken çok fazla depolama maliyeti ve zaman harcamak istemediklerini belirtiyorlar. Gebze Hurdacılık, Metal Hurda ve Yıkım olarak çözüm önerimiz, belirli zaman aralıklarında işletmenizi ziyaret etmek, bizimle mutabık kalırsanız, hurda birikimlerinizi yerinden alarak nakde çevirmek için çözüm önerilerimizdir. Böylece kendi işiniz olan üretimden geri kalmayacaksınız ve iş yerinizde daha fazla yer kaplayan hurdalardan yüksek kazanç elde edeceksiniz. Bizi arayın detayları konuşalım.

2022 Yıkıntı Hurda Fiyatları

İnşaat Malzemeleri, hammaddelerin en çok tüketildiği sektörlerden biridir. İnşaat sektörü, üretim süreçlerindeki girdileri en aza indirmeye, hammadde kullanımını, enerji tüketimini, emisyonları ve alan kullanımını mümkün olduğunca azaltmaya çalışmaktadır. Ürünlerin tedariki konusunda Gebze Hurdacılık sizlere güvenilir hizmet sunmaktadır.

Bilgi Almak İçin Arayabilirsiniz.

Demirler, alüminyum, teller, bakırlar, kablolar, çiviler ve demir krişler gibi daha birçok sınıftan oluşan inşaat ve yıkıntı hurda cinsleri sayesinde inşaat sektörünün döngüsü daha da kolaylaşmaktadır. Bu bağlamda fiyatlarda ekonomik sınıfa uygun olarak daha aşağılarda seyretmektedir.

 

Şantiye Hurdası

santiye

Şantiye hurdası, inşaat sektörünün ve hurda sektörünün bel kemiği gibidir. İnşaat sezonlarında ihtiyaç duyulan ürünlerin tedariki konusunda sizlere uygun fiyat sunabilecek çok az firma vardır. Gebze Hurdacısı olarak sizlere inşaat hurdaları alımı ve satımı konusunda piyasaya uygun fiyat sağlamaktayız.

Hurda malzeme, inşaat ve yıkım iş sahalarında hızla birikebilir, verimliliğinizi etkileyebilir ve hatta bir güvenlik tehlikesi oluşturabilir. Yeni bir işe başlarken, ürettiğiniz atıkları toplamak ve ortadan yok etmek için bir planınız olması önemlidir.

Bu malzemenin çoğu geri dönüştürülebilir ve değerlidir, özellikle metal: çelik, demir, bakır ve alüminyum cinsinden olanlar daha önemlidir. Bu malzemeleri ayırarak hurda olarak satmak, maliyetleri karşılamanıza ayrıca israfı azaltmanıza yardımcı olur.

İnşaat Hurdası Çeşitleri ve Türleri

İnşaat veya yıkım atıkları için plan yaparken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar şunlardır:

 • Alüminyum kaplama
 • İnşaat demiri
 • Elektrik kablosu
 • Kanal çalışması ve HVAC bileşenleri
 • Yapısal kirişler
 • Aydınlatma armatürleri
 • Sıhhi demi boru tesisat
 • Demir oluklar
 • Demir panjurlar
 • Demir korkuluklar
 • Çelik üst kapılar

İnşaat hurdalarının sökülmeden öncesinde genel olarak inceleme yapılması ve bu bağlamda hurdacıya teslim edilmesi daha iyi bir fikir olacaktır. Sizlerde bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız cayirovageridosunusum.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İnşaat hurdaları genellikle kullanılmak üzere kesim ve ayrım yapılırken ortaya çıkan hurda çeşitleri arasında yer almaktadır. Ayrım yapılan eski olan ya da kullanıma uygun hurdaları ise değerinde sizlerden Gebze Hurdacısı olarak alım satım yapıyoruz.

İnşaat Hurda Alım Satım konusunda ise sizlere piyasaya uygun fiyat garantisi sunmaktayız. Gebze Hurdacısı olarak, Darıca, Tuzla, Pendik,  Şekerpınar, Çayırova ve Dilovası Hurda bölgelerinde de deneyimli ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Daha detaylı bilgiye sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz.

2022 İnşaat Hurda Fiyatları

Hurdayı işlemenin en uygun yolu, sahada giderken toplayabileceğiniz bir konteyner bulundurmaktır. Sahip olduğunuz hurda türü ve üretmeyi beklediğiniz hacim, size ve hurda geri dönüştürücünüze ne tür konteyner veya konteynerlere ihtiyacınız olacağını ve iş boyunca bunların ne sıklıkta taşınmasına ve değiştirilmesine ihtiyaç duyabileceğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

Hurdaların genellikle tartımı ve buna göre hassas ölçüde işçilik ile ücreti ödenmesi gerekmektedir. Zira sizlere uygun fiyatı sunabilmek için diğer hurdacıların aksine doğru ve güvenilir hizmeti misyon/vizyon edilmiş bulunmaktayız.

Bilgi Almak İçin Arayın.

Yukarıda belirtilen İnşaat Hurda çeşitlerinin başlıca olanlarındadır. Bunun dışında daha fazla çeşit alım ve satımını yapmaktayız. (İnşaat Hurdası fiyatları dolar ve il, ilçe şartlarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.)

İnşaat Hurda Alım Satım

En değerli hurda, doğrudan bir hurdacıya gitmek için önceden hazırlanmış hurdadır. Malzemenizin fabrikalara satılmaya hazır olmadan önce yapması gereken ne kadar az duraklama olursa, o kadar fazla maliyeti ortadan kaldırabilirsiniz. Aceleniz varsa bu adımı atlayabilirsiniz, ancak yaparsanız bir miktar değer kaybedersiniz.

İnşaat hurda alım satım yaparken dikkat edeceğiniz birçok kriter vardır. Ürünlerinizi doğrudan rastgele bir hurdacıya götürmemelisiniz, zira bu sebepten dolayı çok büyük kayıplarınız olabilmektedir. Bu sebepten dolayı en doğru fiyatı sunan Gebze Hurdacısı olarak sizlere güvenilir fiyat garantisi sunmaktayız. Hurda Alım Satım konusunda cinsler ve ayrımlar şeklinde iki maddelik temel fiyat politikasına etki eden unsurlar bulunmaktadır.

Gebze Hurdacısı, İnşaat Hurdası cinslerini göre özellik sınıfına sokmaktayız. Bu bağlamda aldığımız bazı başlıca inşaat hurdaları şunlardır; Alter Demir, Asil Çelik Demir, Baştuğ Demir, Cansan Demir, Çolakoğlu Demir, Diler Demir, İsdemir Demir, Kardemir Demir, Kroman Demir, Mescier Demir, Sıddık K. Demir ve Erdemir Demir şeklinde devam etmektedir. Bu sayılan metal cinsleri sadece inşaat hurdasında karşınıza çıkabilecek türlerden bazılarıdır. Bunlar dışında Kablolar, metaller, demirler… gibi daha birçok hurda atılar ile karşılaşabilirsiniz.

Sarı Hurdası(Pirinç)

sari

Sarı (Pirinç) hurda fiyatı LME fiyatlarına göre değişmektedir. Ancak Pirinç hurdası, LME’deki ani değişikliklerden bakır kadar etkilenmez. Bunun nedeni Sarı hurdanın bir alaşım olmasıdır. Sarı hurdanın tesisleri birçok küçük ve büyük sektörde bulunmaktadır.

Dekoratif ürünler ve el sanatları ile uğraşan izabe tesisleri aynı zamanda nihai ürün imalatçılarıdır. Bu şirketler büyük miktarlarda pirinç hurdası kullanmazlar. Aylık ortalama 3-5 ton tüketimleri vardır. Kaşe ve conta üreticileri altyapı ve otomotiv gibi birçok sektöre tedarikçi olarak çalıştıkları için dekoratif eşya sektöründeki üreticilere göre daha fazla hurda sarısı kullanmaktadırlar.

En çok sarı hurda kullananlar ise banyo aksesuarı üreticileridir. Ülkemizde inşaat sektörünün hızlı temposu ve birçok yeni konut ve plazanın yapılması nedeniyle birçok musluk, musluk, ayna ve klozet için çok miktarda sarı pirinç hurdası kullanılmaktadır. Gebze Hurdacılık olarak uygun fiyatlı alım ve satım garantisi sunmaktayız. Darıca, Tuzla, Pendik,  Şekerpınar, Çayırova ve Dilovası bölgelerinde de aynı şekilde hizmetlerimiz devam etmektedir.

Piyasada kullanımını yitiren malzemeler zamanla geri dönüştürülür. Sarı pirinç hurdası, elektrik, su ve doğalgaz tesisatları, hırdavat, elektronik, denizcilik ve bazı ev ve süs eşyalarının imalatında yaygın olarak kullanılmakta ve bu sektörlerde kullanılmak üzere hurda sarısı geri dönüşüme gönderilmektedir. Hurdacılar için çok değerli bir malzeme olan hurda pirinç; Alaşımını oluşturan metallerin oranlarına göre fiyatlandırılır. Bu farklı hurda sarı sınıfları farklı kalitededir ve kullanım alanlarında bazı farklılıklar vardır.

Sarı (Pirinç) Hurda Alaşımı

Sarı hurda esas olarak bakır ve çinko alaşımından oluşur. Ayrıca minimum miktarda diğer metaller de vardır. Pirinç hurda alaşımında en düşük bakır oranının %58 olması beklenmektedir. MS 64 ve MS70 hurdaları diğer alaşımlardır. Yanlarında yazan numaralardan da anlaşılacağı gibi %64 ve %70 bakır alaşımları vardır.

Sarı Pirinç Hurda olarak aldığımız bazı alaşımlar ve modeller şunlardır;

 • Araiş MS-70, Sarı Hurdası Araiş MS-70,
 • Hurda Araiş Sarı (Pirinç),
 • Sarı Araiş Hurdası,
 • Araiş Beyaz Alüminyum Hurdası,
 • Araiş MS-64,
 • Sarı Hurda Araiş MS-64,
 • Araiş Sarı Hurdası MS-63,
 • Sarı Külçe MS-58,
 • Sarı Hurda MS-58 Çubuk Talaşı,
 • Sarı Çubuk Talaşı MS-58, Sarı Çubuk Parça,
 • Sarı Hurda Çubuk Ucu Parça,
 • Çubuk Ucu Parça Sarı MS-58,
 • Sarı Parça Çubuk Hurdası,
 • Hurda Pirinç Çubuk Parça,
 • Musluk Sarı Hurdası Kırkambar,
 • Hurda Sarı Musluk,
 • Sarı Hurda Kırkambar Vana Musluk,
 • Vana, Musluk ve Sarı Hurdası.

Şeklindedir, bu ürünler başlıca alınan ürünlerden sadece bazılarıdır.

Sarı Hurda, günümüzde birçok sektörde sıklıkla kullanılmaktadır. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan bu metalin hurdası da oldukça yaygındır. Firmamız hurda sektöründeki 35 yıllık tecrübesi ile her türlü sarı hurda alımı yapmaktadır. Hurda sarı (pirinç) fiyatları ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları bize sorabilirsiniz. Sarı veya pirinç yani sarı veya pirinç, dayanıklı, uzun ömürlü, korozyona karşı etkili ve iletken yapısı nedeniyle birçok sektörde kullanım alanı bulmuştur. Sarı hurda veya sarı hurda olarak adlandırılan sarı pirinç hurdaları da hurdacılar için son derece değerli hurdalardır.

Sarı Hurda Sektörleri ve Fiyatları

MS64 ve MS70 ara sarı hurdalar çoğunlukla imalattan kaynaklanan hurdalardır. MS 64 ağırlıklı olarak aşağıdaki sektörlerde kullanılmaktadır. Güncel fiyat listemizi cayirovageridosunusum.com sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Arayın.

 • Dekoratif ürünler ve el sanatları
 • Yapı
 • Otomotiv,
 • Elektronik ve elektrik endüstrileri
 • Pul ve conta imalatı
 • Banyo aksesuarı
 • Takı ve aksesuar imalatında
 • Dekoratif duvar kaplamaları
 • MS 64, yukarıda belirtilen sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sarı Pirinç Hurdası Geri Dönüşümü

Gün sonunda kullanım şeklini tamamlamış ve artık hurda olarak sınıflandırılan sarı hurdalar hurda ve geri dönüşüm tesislerine getirilerek ayrıştırılarak eritilerek yarı alaşımlar imalatçılarına fabrikada kullanılmak üzere gönderilmektedir.

Fabrikalar ürettikleri yarı alaşımlar nihai ürün üreticilerine gönderir ve yeniden üretim sarı pirinç hurdaları ortaya çıkar. Bu, sarı pirinç hurdasının geri dönüşüm döngüsüdür.

Pirinç, diğer adıyla sarı; Bakır elementinin çinko ile karıştırılmasıyla elde edilen sarı renkli alaşımlardır. Sarıda bulunabilecek diğer elementlerden bahsetmek gerekirse kalay, kurşun, nikel, manganez, demir, alüminyum, arsenik, antimon ve fosfordur. Manganez içeren bazı pirinçlere bronz da denir.

Sarı Pirinç Hurdası Alım Satım

Pirinç Hurdası Alım Satım, Pirinç çok sert ve kolay işlenen bir malzemedir. Dövülebilirlik bakır içeriğine bağlıdır. Bakırda çinko oranı arttıkça sarı sertleşir. Mukavemeti artarken kolay işlenebilirliği azalır ve sertleşir. Sarı Pirinç Hurdası, diğer tüm hurda çeşitleri gibi yüksek rağbet görmektedir bu yüzden Gebze hurdacılık olarak alım ve satım yapmaktayız.

%55’ten daha az bakır içeren beyaz pirinç kolayca işlenemez. Bunlar ancak toz haline getirilerek lehimleme işlemlerinde kullanılabilir. Dövülebilir pirinçler genellikle %62’den fazla bakır içeren soğuk işlenebilir alfa pirinçler ve daha az bakır içeren ve sıcak işlem gerektiren beta pirinçlerdir. Alfa pirinç, üstün soğuk çalışma özelliklerine sahiptir ve cıvata, pim ve vida yapımında yaygın olarak kullanılır. Kazıyıcıların Kralı, tüm sarı artıklarını geri dönüştürüyor.