Motor Hurdası

makine

Motor Hurdası Çayırova Geri Dönüşüm tarafından ticari olarak, alım satım işlemlerinde değerlendirilen hurda çeşitlerinden biridir.

Hurda Elektrik Motoru Günümüzde kullanılan ve son kullanma tarihi geçen birçok malzeme çevreye zarar verecek şekilde ya çöpe atılmakta ya da doğaya bırakılmaktadır. Özellikle hurda toplayıcılar doğadan veya sizden bu tür artıkları alarak doğaya katkıda bulunurlar ve hurda motoru alıcılarına ek gelir elde etme imkânı sunulmaktadır. Bu noktada Türkiye’nin birçok ilinde demir, bakır, kâğıt ve benzeri hurdaların yanı sıra elektronik motorlar, kablolar ve diğer hurda türleri de alınıp satılabilmektedir.

Gebze Hurdacılık, Alınıp satılan hurda türleri arasında yer alan elektronik; Motorlar için hurda elektrik motoru alanlar bu kullanılmamış, arızalı ve eski tip hurdaları uygun fiyatlarla satın alır. Günümüzde kullanılan birçok elektronik cihaz ve cihazda onu çalıştıracak bir motor vardır ve bu bileşenler daha sonra kullanılmayacak ise cihazın kullanım ömrüne göre satılmaktadır.

  • Elektrikli süpürge, bilgisayar ve saç kurutma makinesi başta olmak üzere birçok farklı elektrik aksamının alımı için kilogram başına ödeme yapılır.
  • Aynı zamanda demonte ve demonte motorlarda kg başına fiyatlarla satılmaktadır.
  • Büyük motorlar özellikle çamaşır makineleri oldukça avantajlı fiyatlar sunmaktadır.
  • Daha küçük motorlarda değerli ve nadir bileşenler varsa birim fiyatı artabilir.
  • Bilgisayar parçaları ve aksesuarları da elektronik hurda ticaretine konu olabilir.

Genel olarak kg fiyatı en az 2 TL’den başlayıp 5 TL’ye kadar verilmekte olup bu birim fiyat da elektrik motorunun cinsine göre değişmektedir.

Özellikle hurda elektrik motoru alıcıları tarafından kg başına ödeme yapıldığında, motor gibi demirden yapılan ağır hurdalar için büyük miktarda para ödenmektedir. Buna göre 10 kg ağırlığındaki bir motor için 25 TL’ye kadar ödeme alınabiliyor. Bu motorlardan birden fazla olması durumunda ödeme ikiye katlanır. Bu nedenle elektrik motorları ve bakır gibi kablo hurdaları günümüzde en karlı hurda türüdür.

Hangi Hurda Motorlar Alınır?

Gebze Hurdacılık, Hurda motor tiplerinin tamamına yakınını ifade etmek mümkündür. Metal aksamları ve önemli bağlantıları olan elektrik motorları en çok geri dönüştürülen hurda türüdür. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli süpürge, saç kurutma makinesi gibi birçok elektronik cihazın motor parçaları bulunmaktadır. Bu doğrultuda hurda elektrik motoru alanlar her türlü motor hurdasını satabilir veya alabilir. Satılan motorlarda alüminyumdan bakıra, iletken malzemelerden elektrik kartlarına ve aksamlarına kadar birçok farklı hurda çeşidi bulunmakta olup, birim fiyatı fiyata göre verilmektedir.

Asenkron motorlar ve ayrıca senkron motorlar olarak ayrılabilen motor tipleri elektrik akımını iletir ve bunun için çok farklı bileşenler içerir. Bu noktada dinamo motorların değerini ve birim fiyatını belirleyen en temel faktör bu motorlarda ne kadar değerli parça ve malzemelerin kullanıldığıdır. Özellikle hurda elektrik motoru satın alanlar bu konuya dikkat eder ve birim fiyatını buna göre değerlendirir. Öte yandan konvansiyonel bir motor hurdası için en temel fiyat birimi 2 TL’den başlıyor.

2022 Motor Hurdası Fiyatları

Son kullanma tarihi geçmiş ve içinde elektrik motoru bulunan herhangi bir makinenin elektrik motoru, içindeki demir, bakır ve alüminyum içeriği açısından önemlidir.

Bilgi Almak İçin Arayın.

Motor hurdasının en önemli özelliği, motorların parçalanması sonucu elde edilen parçaların yeniden kullanılarak üretilmeye devam edilebilmesidir. Motor artıklarından çıkarılan demir, bakır ve alüminyum parçalar defalarca tamamen geri dönüştürülebilir. Kullanılmış alüminyum parçaların geri dönüşümünden sadece katı alüminyum parçalar elde edilmekle kalmaz, aynı zamanda doğaya faydalı parçalar da korunur.

Kullanmadığınız, atık durumda olan, yerinde maddi değeri olmayan her türlü “Motor Hurdası“nı alır, peşin öderiz. Sahip olduğunuz “Motor Hurdası”nı satarak para kazanırken aynı zamanda bulunduğu çevreye zarar veren kullanılmayan hurda motorunu da geri dönüştürerek hurda motorunu hizmete açmış olursunuz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Arayiş Hurdası

Gebze Hurdacılık olarak, piyasaya uygun fiyatlandırma yapmaktayız. Sitemizi cayirovageridosunusum.com takip ederek güncel bilgilerden haberdar olabilirsiniz. Gebze bölgesi dışında; Darıca, Tuzla, Pendik,  Şekerpınar, Çayırova ve Dilovası bölgelerinde de hizmet vermekteyiz. Sizlerde aklınıza takılan tüm soru ve sorunları bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

Cevap bırakın